Bitcoin a zhodnocení

jdeme na to

Lze si přilepšit k důchodu Bitcoinem, či jinou kryptoměnou? Slyšeli jste někdy o tom? Co to Bitcoin je? Je nutné se jej obávat, nebo je to nástroj pro zhodnocení peněz? 

Bitcoin je měna jakou znáte (euro, dolar, libra), ale není hmatatelná. Dnes ve směnárnách jedno euro směníte za 24 korun českých. Aktuální kurz k dnešnímu dni 1 bitcoinu je za 800 000 korun českých. Lze jej koupit přes internet, přímo u směnáren. Neprodává jej žádná banka, nesjednáváte žádné smlouvy. 

 

Dnes lze bitcoinem platit elektronicky, tedy bez hotovosti, i v českých obchodech, které jistě znáte, např. Alza. Je zbytečné se obávat o jeho existenci a pozice v ekonomice roste stejně jako jeho hodnota. Věřte, že až poroste cena Vašeho bitcoinu, rádi si jej necháte na účtu.

 

Odpovězme si v číslech. 

Bitcoin se v březnu 2020 prodával pod 100 000 Kč za 1 kus. Tedy jeho cena se za dva roky zvedla až 8x. Jeho hodnotu určuje kupní síla. Lze jej srovnat se zlatem. Stejně jako zlata, tak bitcoinu je omezené množství. Čím více je bitcoinu v oběhu a méně zůstává k “vytěžení”, tím více roste jeho hodnota. Tedy když kupní síla a zájem o bitcoin roste, roste také jeho cena. Výkyvy, které zažívá, jsou bohužel mnohdy vyvolány např. různými spekulanty, právě proto, aby jeho cenu mohli snížit a levně jej koupit, jako např. automobilka TESLA. 

 

Jakou má Bitcoin budoucnost? Velice zjednodušeně, Bitcoin je nová technologie, kterou si neustále osvojují firmy do nových a nových projektů. A to nejen firmy, ale i státy, například Salvador přijal Bitcoin za zákonné platidlo. 

 

Navíc ten nejdůležitější fakt, Bitcoin není možné nijak nadále množit! K dispozici je pouze 21 milionů Bitcoinů, a to 19 milionů už je vykoupeno! Drží jej firmy i obyčejní lidé.

Chcete si taky Bitcoin pořídit a přidat se tak k ostatním držitelům? Máme pro vás jednoduchý návod, popsaný krok za krokem, kde Vás naučíme kde bitcoin koupit, jak jej dále bezpečně uschovat, kde sledovat jeho aktuální cenu a až přijde vhodný okamžik, jak jej jednoduše zase směnit na koruny. Jste začátečník a nevíte vůbec nic? Tady jste správně. 

 

Co potřebujete abyste mohli začít? Hlavně internet a k němu telefon, tablet nebo počítač. Nic víc. Pak začnete zde:

Samostatnost

Máte své portfólio ve svých rukou. Nejsme žádná třetí strana, která za vás kryptoměny obsluhuje a rozhoduje o nich, ale naučíme vás své samostatnosti a jak se v ní dále rozvíjet.

Jednoduchost

V našich videích jednoduše a stručně ukazujeme nejen teorii, ale i praxi, abyste plně pochopili celý kontext investování do kryptoměn. I ten největší lajk, tak nebude muset mít strach si nějakou tu aplikaci stáhnout a své peníze investovat.

Solidarita

Jsme v tom s vámi, a proto chceme ať máte i možnost jednotlivé věci s námi konzultovat. Budeme vás “krmit” i ověřenými novinkami ze světa kryptoměn.

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.