Kryptoměny

pod lupou

BENEFITY / VÝHODY

  1. Kryptoměny mají oproti běžné měně řadu výhod, které bych okrajově ráda uvedla. Především začínající kryptoměnoví investoři ocení transakce bez zbytečných komplikací. Nevynaložíte žádné zbytečné náklady spojené s nákupem. Není zde zapotřebí žádné papírování, poplatky za zprostředkování ani provize pro obchodníky.
  2. Snadný přeliv aktiv.
  3. Transakce jsou důvěrnější oproti např. bankovním domům.
  4. Snadnější přístup k placení a to s využitím on-line transakcí.

RIZIKA

Než se pustíte do nákupu, měli byste vědět, že kryptoměna sice obsahuje ve svém názvu slovo měna, ale v pravém slova smyslu se v ČR o měnu nejedná. Pro upřesnění, ne v každé zemi je všeobecně přijímána jako platební prostředek, každý stát se ke kryptoměnám staví jinak. Z hlediska právních předpisů v ČR se nejedná o měnu, ale o věc. Kryptoměna podléhá zdanění.

  1. Výkyvy trhu, jsou určitě vyšší než např. obchodování s akciemi, tedy je nutné nepropadat nervozitě z pocitu ztráty zisku.
  2. Cenový rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou. V době zájmu směny kryptoměny na obvyklou měnu, jak ji známe (fiat) je vhodné sledovat aktuální vývoj ceny.
  3. Obchody bez licence. Tomuto věnujte velkou pozornost. Oproti burze mohou trhy organizovat osoby bez licence. Abyste se nenechali napálit v připravených kurzech naleznete odkazy na ověřené obchodníky.

 

ČLÁNKY

Bitcoin a nekonečná svoboda

Bitcoin a nekonečná svoboda

Finanční komfort a nekonečná svoboda? Bitcoin se stal symbolem svobody v mnoha ohledech. Už jeho samotný anonymní zakladatel Satoshi Nakamoto chtěl více svobody, nejenom té finanční pro všechny, bez výjimek. “Obecně: bitcoin znamená decentralizaci a skrze to také...

číst více
Bitcoin a budoucnost vašich dětí?

Bitcoin a budoucnost vašich dětí?

Přemýšleli jste nad zajištěním budoucnosti Vašich dětí? Chcete začít dětem efektivně šetřit pár korun, které odložíte z každé výplaty? Či si v budoucnu chcete pořídit větší bydlení pro celou rodinu?     Jedna z velmi efektivních možností jak odložené peníze...

číst více
Bitcoin a zhodnocení

Bitcoin a zhodnocení

Lze si přilepšit k důchodu Bitcoinem, či jinou kryptoměnou? Slyšeli jste někdy o tom? Co to Bitcoin je? Je nutné se jej obávat, nebo je to nástroj pro zhodnocení peněz?  Bitcoin je měna jakou znáte (euro, dolar, libra), ale není hmatatelná. Dnes ve směnárnách jedno...

číst více
Proč koupit Bitcoin?

Proč koupit Bitcoin?

“Bitcoin je první decentralizovaná kryptoměna, která funguje v open-source P2P platební síti, je založena na blockchain technologii a využívá kryptografické šifrování. Jedná se o digitální měnu, která byla navržena tak, aby ji nikdo nemohl ovlivňovat, padělat a aniž...

číst více
Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.