Pravidelné nákupy

s nízkým vkladem

PLÁNOVÁNÍ STRATEGIE

Postupné tvoření majetku

Už Vás nebaví spoření v bance za nízký úrok, který zdaleka nedosahuje na pokoření inflace? Či jen vidíte příležitost v kryptoměnách, které podlehli lidé okolo Vás a vyplatilo se jim to? I když kryptoměnám nerozumíte, dejte mi pár minut a vysvětlím Vám to.

Základem úspěšného investování je takzvaná diverzifikace, tzn. rozklad rizika. Určitě mi dáváte za pravdu, že není bezpečné vše shromažďovat na jednu hromádku. Z pravidla, když se nedaří jednomu aktivu na trhu, jinému ano. A proto tento způsob postupného pravidelného dokupování s nižším vkladem považuji za nejlepší možnou variantu, kterou praktikuji.

S pravidelnými nižšími nákupy rozložíte rizika volatility (kolísavosti) ceny trhu s kryptoměnou. Podívejme se např. na bitcoin. Jeho rozdíl ceny v roce 2021 byl okolo 130 %. Pravidelnými nákupy přistupujete na strategii, kdy dokupujete za nízké ovšem i vysoké ceny. Jaká cena bude v následujícím období nikdo neví, tedy nelze předvídat, zda se Vám vyplatí zrovna nakupovat či prodávat. 

Všeobecně mám za to, že Vás cena Bitcoinu bude zajímat až v okamžiku, kdy jej budete chtít zpětně směnit na koruny, ale k tomuto já se chystám až za řadu let, kdy z dlouhodobého vývoje ceny bitcoinu, výrazně vzroste.

Nezaostávej za ostatními → kurzy pro začátečníky 

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.